Konferencja „Fakty i mity o mleku“

W dniu 17.04.2023 r dwie uczennice klasy 1KM z zawodu kucharz: Julia Danilkiewicz i Yana Melnyk wraz z opiekunem Eweliną Charlińską uczestniczyły w konferencji: ”FAKTY I MITY O MLEKU” w hotelu Ibis w Lublinie.

”Fakty i mity o mleku” jest to projekt realizowany przez Polską Izbę Mleka i finansowny z Funduszu Promocji Mleka. Konferencję prowadziła pani dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska. Podczas spotkania omówiona została rola produktów mlecznych w prawidłowym odżywianiu. Usłyszeliśmy jakie są najczęstsze mity na temat mleka oraz jakie są fakty!. Dietetyk i szef kuchni Artur Wesoły z pomocą uczniów na pokazie kulinarnym sporządził dania z wykorzystaniem nabiału. Uczniowie mogli uczestniczyć w przygotowaniu, a później degustować twarogowe gofry owsiane, gruszkę gotowaną w soku pomarańczowym z jogurtem greckim oraz makaron z marchewki stor fry z serkiem wiejskim. Dania były przepyszna, a cała konferencja w bardzo przystępny sposób uporządkowała ważne informacje dotyczące mleka i jego przetworów

Fotorelacja