Internat

Internat położony jest w zamkniętym i monitorowanym kompleksie  Szkoły Umiejętności              w Lubartowie. Jest koedukacyjną placówką opiekuńczo-wychowawczą, przeznaczoną dla młodzieży uczącej się w Szkole Umiejętności, poza miejscem stałego zamieszkania.

W internacie łazienki są w każdym pokoju. Do dyspozycji uczniów są: boiska szkolne, sala gimnastyczna, siłownia, pracownia techniczna, teren rekreacyjny.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia wychowankom możliwość samorealizacji oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb młodzieży. Podejmowane działania wychowawcze mają na celu zapewnienie wychowankom bezpieczeństwa, odpowiednich warunków do nauki oraz przystosowanie do życia w społeczności.

Dbamy o różnorodność form spędzania czasu wolnego. Organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych takich jak: „Dzień kobiet, chłopaka”, „Andrzejki”, „Mikołajki”, „Walentynki”. Tradycją internatu stały się wspólne kolacje wigilijne. Każdego roku dbamy o uroczysty i podniosły klimat tej uroczystości. Wspólnie śpiewamy kolędy, składamy sobie życzenia i dzielimy się opłatkiem. Organizujemy różnorodne konkursy, a młodzież zamieszkująca internat działa także w akcjach wolontariatu szkoły.

Młodzieży zamieszkałej w internacie zapewniamy:

• całodobową opiekę wychowawczą sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • zakwaterowanie w pokojach z łazienkami,
  • pełne, całotygodniowe wyżywienie
  • możliwość korzystania z pokoju kuchennego wyposażonego w kuchenkę mikrofalową, czajnik bezprzewodowy, lodówkę, naczynia kuchenne,
  • dostęp do internetu,
  • możliwość korzystania z  biblioteki szkolnej usytuowanej na terenie placówki,
  • możliwość  korzystania z sali gimnastycznej, boisk, siłowni,
  • możliwość działania w Młodzieżowej Radzie Internatu, zajęciach w Powiatowym Domu Kultury, klubie sportowym MKS Lewart Lubartów

Uczniowie aktywnie współuczestniczą w organizacji życia w internacie poprzez pracę w samorządzie – Młodzieżowej Radzie Internatu. Tworzymy społeczność, w której obowiązuje otwarta komunikacja, jasne są normy i reguły życia, a wszyscy członkowie wspólnoty ponoszą odpowiedzialność za siebie oraz internat.

Męczą Cię codzienne dojazdy do szkoły?

Przyjdź, zobacz, zamieszkaj.

Zapraszamy!!!