Wolontariusze z Szkoły Umiejętności na 28 Biegu Solidarności Lubelski Lipiec 1980

W dniu 5 czerwca 2021 roku w organizacji Międzynarodowego Biegu Solidarności brali uczniowie ze Szkoły Umiejętności z Lubartowa. Bieg został zorganizowany przez NSZZ „Solidarność” Region Środkowo – Wschodni. Bieg jest upamiętnieniem współczesnej historii Lubelszczyzny, a uczestnicy oddają hołd bohaterom robotniczych strajków, które objęły Lubelszczyznę w lipcu 1980 roku.  Uczniowie wspierali uczestników biegu na płycie stadionu lekkoatletycznego w Lublinie, pomagając przy zabezpieczeniu miejsca trasy, w strefie masażu czy podczas wydawania napojów izotonicznych, wody, bananów. Uczniowie z naszej szkoły włączają się corocznie w organizację tego wydarzenia. Opiekunem młodzieży był Pan Daniel Kisiewicz.

Fotorelacja