Profesjonalny Kurs Czekolady

W dniach 28.05.2021- 30.05.2021, 16  kucharzy  ze Szkoły Umiejętności uczestniczyło w dodatkowych zajęciach cukierniczych „Profesjonalnym kursie czekolady”. Realizatorem szkolenia był ALL-IN WALDEMAR MUCHA, trenerem Pan Tomasz Podkul. W ramach warsztatów  praktycznych odbył się wyjazd do Korczyna do Pijalni/ Fabryki czekolady M.Pelczar Chocolatier.

Cukiernictwo jest wielką pasją Mirosława Pelczara .Jest dwukrotnym Mistrzem Polski Cukierników i dwukrotnym uczestnikiem  Mistrzostw Świata Cukierników. Już od najmłodszych lat wiedział co chce robić w przyszłości i to, że chce być cukiernikiem. Słodkie marzenia się spełniły i dziś pan Mirosław jest światowej klasy twórcą czekolad ręcznie robionych, smakowitych trufli, pralin i czekolad pitnych. Zaowocowało to powstaniem manufaktury czekolady w 2011 r. pod szyldem „M. Pelczar” przy ul. Rynek 18 w Korczynie. A w 2018 r. otwarciem największej w Polsce i Europie wyjątkowej Pijalni Czekolady w stylu starej fabryki czekolady. Cukiernik postanowił stworzyć coś, co w Polsce wciąż jest rzadkością, czyli prawdziwą czekoladę ręcznie robioną.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się skąd w ogóle bierze się czekolada. Każdy z nas mógł też spróbować gorącego, czekoladowego napoju oraz wykonać tabliczkę według własnego pomysłu. Trzeba przyznać, że było to wyjątkowo smaczne doświadczenie.

Po przerwie wakacyjnej 32 osoby będą miały możliwość wzięcia udziału w ramach cyklu szkoleń KUCHNIE ŚWIATA – PROFESJONALNY KURS CZEKOLADY.