social media magazine homerpage

archiwa MH

Procedures for recruitment of foreign students

Procedures for recruitment of foreign students to theSchool of Skills

 • Preparationof the documents necessary for recruitment:
 1. Application for admission to school – appendix 1
 2. Xero copy of the student’s passport
 3. Certificate of birth– translated into Polish language
 4. Certificate of school completion – translated into Polish language
 5. Notarial decision regarding legal guardian– translated into Polish language
 6. Medical certificate on no contraindications to practice a profession –translated into Polish language
 7. Student’s immunization record card – translated into Polish language
 8. 8.Application for admission to a boarding school – appendix 2
 9. Two photos
 • Basic knowledge of Polish language will be an advantage
 • Sending the prepared documents: to the school’s e-mail address, to the school by post or delivering them personally.
 • On the basis of the documents provided, we issue documents to the consul, which should be submitted in order to obtain a student visa.
 • It is possible to apply for 2 majors: motor vehicle mechanic and cook.
 • If you need more information, please visit our school’s website: https://szkolaumiejetnosci.pl or our e-mail address: sekretariat[at]szkolaumiejetnosci.pl

School of Skills in Lubartów, Level 1 Vocational School
Mikołaja Kopernika 38, Lisów 155 A
21-100 Lubartów
tel.: +48 81 854 41 00

 

Kuchnie Świata – Kuchnia Hiszpańska

W dniach 11- 13.07.2021r. w Szkole Umiejętności w Lubartowie Branżowej Szkole I stopnia  odbyły się zajęcia dla uczniów z cyklu Kuchnie Świata – Kuchnia Hiszpańska.

Podczas kulinarnych warsztatów poznasz potrawy poszczególnych regionów – te najbardziej znane i tradycyjne (jak np. paella) oraz bardziej nietypowe, specyficzne dla wybranego obszaru. Dowiesz się, czym jest unikalny styl tapas i jaka kultura jedzenia króluje w Hiszpanii. Skosztujesz niepowtarzalnych potraw i smaków oraz nauczysz przygotowywać wyśmienite potrawy, które zachwycą Twoich najbliższych!

Szkolenie zorganizowano dla dwóch grup uczniów  w ramach Projektu „Gotowi na Sukces” który realizowany jest w okresie  od 01.01.2020 do 31.12.2021 roku.

 Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie Uczniów Szkoły Umiejętności  poprzez specjalistyczne zajęcia i kursy kwalifikacyjne.

 

Pyszna paella z owocami morza, oliwki, suszona szynka serrano, aromatyczne sery, dużo świeżych owoców i warzyw… Zamknij oczy i przenieś się na chwilę do gorącej, energetycznej Hiszpanii…. Chociaż całość tworzy Królestwo Hiszpanii, każdy region rządzi się swoimi prawami – również kulinarnymi. Jakie smaki królują w Analuzji, a które cieszą się największą popularnością w Katalonii?

Szkolenie z cyklu Kuchnie Świata – Kuchnia 5 Smaków

W dniach 04- 06.07.2021r. w Szkole Umiejętności w Lubartowie Branżowej Szkole I stopnia  odbyły się zajęcia dla uczniów z cyklu: Kuchnie Świata – Kuchnia 5 Smaków.

Szkolenie zorganizowano dla dwóch grup uczniów  w wymiarze 24 godzin w ramach Projektu „Gotowi na Sukces” który realizowany jest w okresie od 01.01.2020 do 31.12.2021 roku. Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie Uczniów Szkoły Umiejętności  poprzez specjalistyczne zajęcia i kursy kwalifikacyjne.