social media magazine homerpage

archiwa MH

BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy

W dniach 6-7 kwietnia  2024 roku odbył się „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” . Targi odbywały się na płycie PGE Narodowego, dzięki czemu można było testować i porównywać setki rowerów niezależnie od warunków pogodowych. BikeExpo.pl stało się największą imprezą tego rodzaju w Polsce, a Narodowy Test Rowerowy ma skalę europejską i nadal prężnie się rozwija, promując zdrowie, poprzez uprawianie sportu oraz szeroko pojętą eko komunikację. Na targi została zaproszona również Szkoła Umiejętności w Lubartowie z prototypem roweru elektrycznego Firmy F.P.H. „Woźniak” – EKOBICYKL. Stanowisko nasze cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno zwiedzających jak i gwiazd sportu a także telewizji i youtuberów. Szczególnie z powodu innowacyjnego roweru przyszłości koniecznie zobacz linki i obejrzyj zamieszczony film.

Jesteśmy w 9 min.

Jesteśmy od 37 min 30s

Pamięć jest naszym obowiązkiem

82. ROCZNICA 27 MARCA 1942

W marcu 1942 r. w ranach Akcji Reinhardt w Lasach Kozłowieckich Niemcy rozstrzelali około 1500 obywateli polskich narodowości żydowskiej – w tym pacjentów szpitali z lubelskiego getta.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Starosty Lubartowskiego Tomasza Marzędy, Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów Piotra Kiszczaka oraz Dyrektora Szkoły im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach Jerzego Wójcika na uroczystość przybyli oraz złożyli wieniec pod pomnikiem pomordowanych przedstawiciele Szkoły Umiejętności w Lubartowie w osobach: Pan Dyrektor Krzysztof Woźniak, Pani Dyrektor Urszula Ziomek oraz reprezentacja uczniów szkoły.