social media magazine homerpage

archiwa MH

Ferie zimowe

FERIE ZIMOWE

od 16 stycznia 2023 r. do 29 stycznia 2023 r.

Do internatu można przyjeżdżać od 29 stycznia br. od godz. 16.00 po uprzednim poinformowaniu sekretariatu szkoły i wychowawcy internatu.

Zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych

Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!
  2. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
  3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!
  4. W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!
  5. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
  6. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
  7. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!
  8. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
  9. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!
  10. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.
  11. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
  12. W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!
  13. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

Stypendyści Szkoły Umiejętności

W dniu 11 stycznia 2023 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (LCK) odbyła się konferencja podsumowująca program „Lubelska kuźnia talentów 2021-2023”. W wydarzeniu uczestniczyło 40 uczniów z najwyższymi osiągnięciami, którym stypendia wręczył członek zarządu Bartłomiej Bałaban. W liczbie uczniów najwyższymi osiągnięciami było 3 uczniów z naszej Szkoły.

Szanowni Stypendyści,
Szkoły Umiejętności w Lubartowie Branżowej Szkoły I stopnia

składamy Wam serdeczne gratulacje za Wasze osiągnięcia oraz znakomite wyniki w nauce, które w pełni zasługują na wyróżnienie, jakim jest stypendium w ramach programu stypendialnego Lubelska kuźnia talentów 2021-2023. Wyrażamy nadzieję, że otrzymane stypendium stanie się dla Was dodatkową motywacją do dalszego rozwoju, doskonalenia wiedzy i umiejętności oraz pomoże w realizacji Waszych marzeń i aspiracji. Życzymy Wam kolejnych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Niech nauka będzie dla Was nie tylko formą spełniania ambicji, ale także przygodą dającą wiele zadowolenia oraz wyznaczającą dalsze cele.