Kurs carvingu

W listopadzie w naszej szkole odbył się kolejny kurs w ramach projektu „GOTOWI NA SUKCES”. Tym razem mieliśmy zaszczyt gościć i uczyć się od najlepszych, czyli: pana Pawła Sztenderskiego oraz pani Dominiki Sadowskiej. Pan Paweł jest mistrzem Polski w sztuce carvingu oraz wieloktrotnie zwyciężał w mistrzostwach carvingowych za granicą. Pani Dominika również odnosi sukcesy w kraju i za granicą.

Nasi uczniowie, kształcący się w zawodzie kucharz mieli przyjemność czerpać wiedzę, doswiadczenie od tak utalentowanych znawców carvingu. Uczestniczy zapoznali się z podstawowymi narzędziamu do carvingu, dowiedzieli się w jakich warzywach i owocach najlepiej wykonuje się rzeźby. Uczniowie rzeźbili m.in.: liście z cukini, motyw tajski na melonie miodowym, ptaszka z cykorii, szyszkę z marchewki oraz dekoracje z rzodkiewki i papryczki chilii. Wykonane rzeźby można podziwiać na wykonanych zdjęciach.

 

Fotorelacja