Święto Narodowe Trzeciego Maja

2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

-Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Zachęcamy również do zapoznania się z przygotowanym przez MSWiA miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”.

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.   2 maja – poza Dniem Flagi – obchodzimy również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

 

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja serdecznie zapraszamy do wirtualnej podróży tropem niezwykłych faktów i ciekawostek dotyczących okoliczności powstania tego najważniejszego aktu prawnego.

Konstytucja 3 maja