Nowy zawód w Szkole Umiejętności !

Szkoła Umiejętności w Lubartowie prowadzi dodatkową rekrutację w zawodzie

– KUCHARZ-

Kształcenie zawodowe będzie odbywało się w systemie modułowym w doskonale wyposażonej  pracowni w której naukę  może podjąć 25 uczniów. To już kolejna klasa zawodowa, w której planowane są zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne w szkole oraz zajęcia praktyczne na terenie firmy w nowych, specjalnie przygotowanych warsztatach i pracowniach.

Kucharz to osoba zawodowo zajmującą się przygotowywaniem potraw pochodzących z różnych stron świata, jak również dań dostosowanych do indywidualnych okoliczności i wymagań klientów. Kucharz przygotowuje potrawy i napoje w punktach małej gastronomii stosując odpowiednie narzędzia, ocenia i dobiera surowce i półprodukty. Sporządza kalkulację potraw i napojów, oblicza ich wartość energetyczną.  Czuwa nad wydawaniem przygotowanych potraw, dbając o ich estetyczne wykończenie.

Kucharz musi posiadać wiedzę dotyczącą różnych kultur kulinarnych, właściwego stosowania produktów spożywczych, odpowiedniego łączenia składników.  Jest również znawcą stosownego serwowania potraw, deserów, napojów i dodatków.

Do obowiązków kucharza należy także dbanie o wybór składników najlepszej, jakości, właściwe przechowywanie produktów, dbanie o należytą konserwację wszelkich urządzeń kuchennych.

Nasza placówka idzie dalej i poszerza swoja ofertę edukacyjną o dodatkowy  kurs realizowany  w trakcie  nauki – carvingu – zdobienie potraw.  Na zajęcia praktyczne planujemy wprowadzić również technologię druku 3D, która umożliwia stworzenie pełnowartościowych posiłków o zdecydowanie bardziej zachęcającym, wymyślnym wyglądzie. Warto podkreślić, że dzięki drukarkom 3D będzie istniała możliwość wykorzystywania produktów, które do tej pory bardzo rzadko lub wcale nie były wykorzystywane w gastronomii.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do I, II, II klasy

Branżowej Szkoły I Stopnia w Szkole Umiejętności w Lubartowie

ul. Kopernika 38 B, Lisów 155 A, 21-100 Lubartów tel. 81 854 41 00, www.szkolaumiejetnosci.pl