2018.12.06 X Mikołajkowe Marsze na Orientację

6 grudnia 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się X Mikołajkowe Marsze na Orientację.

W imprezie uczestniczyło 120 uczniów z pięciu szkół naszego miasta: Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym, pod opieką pani Urszuli Żurawskiej i pana Sławomira Zdunka, Szkoły Podstawowej nr 4 z opiekunem panem Rafałem Pietruszką, Zespołu Szkół nr 2 z panią Moniką Jarosz oraz ze Szkoły Umiejętności z panią Elizą Gajownik.

Uczestnicy mieli za zadanie odnalezienie punktów kontrolnych (PK) na terenie Lubartowa oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzy pytania. Marsze odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: TD – szkoły podstawowe do klasy szóstej włącznie, TM – szkoły podstawowe: klasy siódme, ósme i odziały gimnazjalne oraz TJ – szkoły ponadgimnazjalne. Uczniowie Szkoły Umiejętności mieli do pokonania trasę o długości 4 km. Szkoła Umiejętności w Lubartowie w składzie – Oleg Khrusov, Dmytro Kleshch, Illia Melnyk w kategorii TJ zajęła III miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody.