2017.03.30 Szkoła Umiejętności w Lubartowie na Targach w Kielcach „Przemysłowa Wiosna”.

Szkoła Umiejętności w Lubartowie na Targach w Kielcach „Przemysłowa Wiosna”.

W czwartek 30 marca uczniowie Szkoły Umiejętności w Lubartowie wraz z opiekunami uczestniczyli w Przemysłowej Wiośnie w Kielcach na Targach Druku 3D oraz obrabiarek, laserów i robotów przemysłowych.

Przemysłowa Wiosna przyciągnęła do Targów Kielce czołowe marki prezentujące szereg nowości z branży przemysłowej. Najnowocześniejsze maszyny do cięcia  obróbki blach, innowacyjne technologie laserowe, drukarki 3D – to wszystko można było zobaczyć na ponad 900 stanowiskach firm.

Tegoroczne Dni Druku 3D prezentowały wiele hitów wykonanych metodą druku przestrzennego: motocykle, repliki broni, przedmioty codziennego użytku, prototypy, protezy medyczne. Uczniowie Szkoły Umiejętności uczestnicząc w  Targach  w Kielcach mogli zaobserwować, jak szerokie jest zastosowanie coraz popularniejszego druku 3D.

Celem zorganizowanego wyjazdu Szkoły Umiejętności na Targi Przemysłowe w Kielcach było pokazanie, że   technika 3D może z powodzeniem zastąpić większość tradycyjnych technik dotyczących sfery produkcyjnej, takich jak na przykład  obróbka skrawania.  Wyjazd na Przemysłowa Wiosną dał naszym uczniom możliwość poznania innych nowych technologii i zastosowania ich w praktyce oraz porównania naszego parku maszynowego z prezentowanymi maszynami znanych producentów.

Po Targach nie mamy kompleksów, gdyż nasza  pracownia do nauki,  nie ustępuje najnowszej ofercie wiodących producentów tych maszyn.