2014.02.13 Szkoła Umiejętności na nagraniu The Voice of Poland

13 lutego 2014 uczniowie Szkoły Umiejętności w Lubartowie uczestniczyli w nagraniu programu muzycznego The Voice of Poland. Gmach Telewizji Polskiej studia ATM w Warszawie oblegany był przez uczestników, którzy zakwalifikowali się do udziału w programie a także przez rzeszę publiczności z różnych zakątków Polski.

Głównymi bohaterami wieczoru byli trenerzy: Justyna Steczkowska, Maria Sadowska, Tomson i Baron z zespołu Afromental oraz Marek Piekarczyk. Na barki trenerów spadło bardzo odpowiedzialne zadanie – wytypowanie osób z największym talentem muzycznym a rywalizacja pomiędzy uczestnikami była bardzo wyrównana. Nas najbardziej poruszyła uczestniczka, która walczyła z chorobą nowotworową – Kasia Markiewicz . Jej występ był poruszający, ujęła nas ona szczerością, prawdą i ogromna wrażliwością a także wolą walki, dzięki której przeszła do dalszego etapu programu pozostając pod skrzydłami Justyny.

Program poprowadzili Marika wraz z Tomaszem Kammelem oraz idol nastolatek Maciej Musiał znany z  „Rodzinki pl”. W nagrani wzięli udział zaproszeni goście między innymi Mateusz Ziółko zwycięzca trzeciej edycji „The Voice of Poland”.

Młodzież Szkoły Umiejętności opuściła studio nagrań w doskonałych nastrojach . Spotkanie to było dla nas jednocześnie nauką – zobaczyliśmy jak wygląda „ telewizja od środka” a także fenomenalną zabawą.