Herb Szkoły
Ankieta
Czy podoba się wam nowa szata graficzna strony?

TAK

NIE

Wymiana linkami
Firma Produkcyjno - Handlowa Woźniak
Projekt MI-MK

X Mikołajkowe Marsze na Orientację
X Mikołajkowe Marsze na Orientację

6 grudnia 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbyły się X Mikołajkowe Marsze na Orientację.

W imprezie uczestniczyło 120 uczniów z pięciu szkół naszego miasta: Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym, pod opieką pani Urszuli Żurawskiej i pana Sławomira Zdunka, Szkoły Podstawowej nr 4 z opiekunem panem Rafałem Pietruszką, Zespołu Szkół nr 2 z panią Moniką Jarosz oraz ze Szkoły Umiejętności z panią Elizą Gajownik.


Nowy zawód w Szkole Umiejętności !
Nowy zawód w Szkole Umiejętności !

Szkoła Umiejętności w Lubartowie prowadzi dodatkową rekrutację w zawodzie

- KUCHARZ-

Kształcenie zawodowe będzie odbywało się w systemie modułowym w doskonale wyposażonej  pracowni w której naukę  może podjąć 25 uczniów. To już kolejna klasa zawodowa, w której planowane są zajęcia ogólnokształcące i teoretyczne w szkole oraz zajęcia praktyczne na terenie firmy w nowych, specjalnie przygotowanych warsztatach i pracowniach.


Szkoła Umiejętności kwestuje na rzecz lubartowskiego Hospicjum św. Anny w Lubartowie
Szkoła Umiejętności kwestuje na rzecz lubartowskiego Hospicjum św. Anny w Lubartowie

15 kwietnia młodzież  ucząca się w Szkole Umiejętności w Lubartowie pod opieką pana Daniela Kisiewicza uczestniczyła w kweście na sprzęt medyczny i urządzenia  dla pacjentów hospicjum. Ideą kampanii " Pola Nadziei " było  propagowanie wśród  społeczeństwa niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz osób terminalnie chorych. Symbolem kampanii " Pola Nadziei " jest żonkil.


Posadź swoje drzewo
Posadź swoje  drzewo

W dniu 6 kwietnia młodzież ucząca się w Szkole Umiejętności  w Lubartowie wzięła udział w akcji " Posadź swoje drzewo" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Lubartów  we współpracy  z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie.


Konkurs pożarniczy
Konkurs pożarniczy

Udział uczniów Szkoły Umiejętności w 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież  Zapobiega Pożarom”.


W dniu 27 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Umiejętności wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Lubartowie. Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych, klas VII i oddziałów gimnazjalnych oraz  szkół ponadgimnazjalnych.


Nie bój się mrozu! Zimą wyleczysz ciało i duszę
Nie bój się mrozu! Zimą wyleczysz ciało i duszę

Uczniowie Szkoły Umiejętności w Lubartowie -  chociaż do beczki z lodowatą wodą nie wchodzą, to  hartują swój organizm.  Jest to szczególnie ważne zimą, gdy jesteśmy narażeni na przeziębienie i grypę.

         Aktywność fizyczna – wzmacnia nasz organizm oraz zwiększa dotlenienie komórek i podwyższa odporność na choroby, rozładowuje stres i poprawia  humor.


Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - Licealiada
Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym - Licealiada

7 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Szkoła Umiejętności pod opieka pana Daniela Kisiewicza  zajęła czwarte miejsce. 


Wkręć się i pomagaj
Wkręć się i pomagaj

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego  z pożytecznym. Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.


Warsaw Moto Show – święto motoryzacji w Nadarzynie
Warsaw Moto Show – święto motoryzacji w Nadarzynie

            Przez trzy dni (  27-29 października 2017 r. ) Nadarzyn pod Warszawą był stolicą motoryzacji. W halach wystawionych Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Moto Show.

            Uczniowie Szkoły Umiejętności w dniu 28 października  uczestniczyli w tym wydarzeniu . Impreza ulokowana była w czterech halach oraz na terenach otwartych . Wystawiono tysiąc pojazdów różnych klas, odbyły także premiery najnowszych modeli samochodów, które we wrześniu miały światowe odsłony na salonie  we Frankfurcie.


Sprzątanie Świata
Sprzątanie Świata

Akcja Sprzątania Świata pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce” odbyła się   w  trzecim tygodniu września.  Fundacja Nasz Ziemia i partnerzy Akcji  chcą w ten sposób zwrócić  uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami są w rzeczywistości  surowcami i nie mogą one kończyć jako „ śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece,  ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafić do wykorzystania.  

Uczniowie Szkoły Umiejętności w Lubartowie  z  dużym zaangażowaniem  włączyli się w Akcję. 

GALERIA


Tablety dla uczniów klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia
Tablety dla uczniów  klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia

Tradycją Szkoły Umiejętności jest przekazanie  uczniom klasy pierwszej darmowych tabletów, z których  mogą korzystać podczas zajęć dydaktycznych i praktycznych. Młodzież ucząca się w  klasie  pierwszej o profilu mechanik pojazdów samochodowych w dniu 22 września otrzymała z rąk właściciela Krzysztofa Woźniaka, przenośne ekrany  do  czerpania wiedzy i rozrywki.

GALERIA

Losowe Fotografie